Deprecated: Function eregi() is deprecated in /plugins/system/sefservicemap.php on line 49
II. Mój dar
II. Mój dar

Beatyfikacja Jana Pawła II będzie wielkim darem Boga dla Kościoła i świata. Będzie nim również dla poszczególnych wiernych. Czy w tym dniu również człowiek złoży wielki dar Bogu?

Niewątpliwie największym darem, na który Bóg czeka, jest głęboko przeżyta odnowa przyrzeczeń chrzcielnych, a więc bardziej stanowcze odrzucenie grzechu i bardziej radykalne pójście drogą, która wskazuje wiara. Taki dar złożymy w Wigilię Paschalną i będziemy się starać o wierność wypowiedzianym słowom.

Realizacja ogólnych postanowień, obejmujących wszystkie sprawy życia, staje się łatwiejsza, gdy człowiek podejmie bardziej szczegółowe działanie, dzięki któremu to ogólne postanowienie może być lepiej wprowadzane w życie. Taki charakter może mieć dezycja o przychodzeniu co tydzień przynajmniej na 15 minut adoracji Najświętszego Sakramentu  połączona z większą troską o pogłębienie życia modlitewnego. Wiele osób daje świadectwo, że adoracja uratowała ich wierność Bogu oraz że zmieniła ich życie.

Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie, przypominając, że u podstaw całej działalności Papieża stała jego głęboka, osobista relacja z Bogiem, proponuje, aby w dniu beatyfikacji tego niezwykłego człowieka, złożyć Bogu dar w postaci decyzji o przychodzeniu na adorację i podjęciu większej troski o formację modlitewną. Taki dar będzie kosztował wiele wysiłku. Trzeba będzie znaleźć miejsce w harmonogramie zajęć, na osobistą rozmowę z Jezusem w ciszy. Takie działanie wydaje się jednak bardzo istotne dla każdego, kto chce nie tylko studiować myśl Jana Pawła II i angażować się za jego przykładem na różnych frontach walki o prawdę i dobro, ale także naśladować go w modlitwie. Kto się nie modli, ten też nie potrafi dobrze zrozumieć nauczania papieskiego, gdyż ono zrodziło się z wiary w Boga i do tego Boga prowadzi, a zewnętrzne zaangażowanie, bez głębi modlitwy, szybko stanie się zwykłym aktywizmem.

Osoby, które są gotowe podjąć taką decyzję, powinny ją wyrazić wobec Boga w sposób, który im najbardziej odpowiada. Szczegółowa propozycja podana jest w działe: Jak włączyć się w ruch?

 

Kalendarz Liturgiczny


 • 08 sierpień 2020
  Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika
  
 • 09 sierpień 2020
  XIX Niedziela okresu zwykłego, Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża
  
 • 10 sierpień 2020
  Poniedziałek XIX tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Wawrzyńca
  
 • 11 sierpień 2020
  Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Klary
  
 • 12 sierpień 2020
  Środa XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Joanny Franciszki de Chantal
  
 • 13 sierpień 2020
  Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita
  
 • 14 sierpień 2020
  Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Kalendarium wydarzeń


Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/config.inc.php on line 458

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/include/functions.inc.php on line 2053

Warning: strtoupper() expects parameter 1 to be string, array given in /libraries/joomla/environment/request.php on line 97
There are no upcoming events currently scheduled.
Jeśli chcesz dodać jakieś ważne wydarzenie wypełnij
FORMULARZ

Memento