Deprecated: Function eregi() is deprecated in /plugins/system/sefservicemap.php on line 49
Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II
Przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II

Przygotowanie to przebiega wieloma nurtami. Główna uwaga skupia się na przeżyciu uroczystości rzymskich, z którymi będą się łączyć wierni na całym świecie. Mamy też coraz większy wybór książek, artykułów, filmów, audycji radiowych, świadectw, rekolekcji, pamiątek, w których postać Jana Pawła II i jego myśl jest nam przybliżana. Poszczególne diecezje i parafie rozpoczęły swoje programy przygotowania do beatyfikacji.

Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie proponuje, aby w tych programach, zarówno wspólnotowych jak i indywidualnych, poświęcić wiele uwagi adoracji Najświętszego Sakramentu. Dlaczego?

Dlatego, że „Eucharystia powinna być przechowywana jako duchowe centrum wspólnoty zakonnej i parafialnej”, a „obecność Jezusa w tabernakulum winna stanowić jakby biegun przyciągania dla coraz większej liczby dusz w Nim zakochanych” (Jan Paweł II).

Dlatego, że adoracja zajmowała wyjątkowe miejsce w życiu Świętych i że Jan Paweł II gorąco zapraszał do niej wszystkich wierzących: „Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii”.

Dlatego, że modlitwa jest dla chrześcijanina u początku i u kresu wszelkich działań, a „adoracja nie jest luksusem, lecz priorytetem” (Benedykt XVI).

Dla wielu innych powodów, które sprawiły, że wiele zakonów za swój główny cel powstania uznały potrzebę adoracji, że liczne ruchy religijne w centrum swoich działań stawiają trwanie na adoracji, że w Meksyku 4 miliony ludzi trwa na wieczystej adoracji, o czym zaświadczyli tamtejsi biskupi w czasie synodu o Eucharystii, a liczne rzesze czynią to w innych częściach świata.

Modlimy się o to, aby zaproszenie wiernych do adoracji popłynęło z naszych ambon i sal katechetycznych, z katolickiej prasy i z portali internetowych, a także z innych miejsc, w których świadomość potrzeby adoracji jest bardzo żywa.

Wszystkim proponujemy również podjęcie indywidualnej nowenny adoracyjnej jako ubogacenie przeżyć wielkopostnych i przygotowanie do beatyfikacji Jana Pawła II. Do przeżycia tej nowenny przygotowane są odpowiednie modlitewniki.

 

Kalendarz Liturgiczny


 • 08 sierpień 2020
  Sobota XVIII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Dominika
  
 • 09 sierpień 2020
  XIX Niedziela okresu zwykłego, Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża
  
 • 10 sierpień 2020
  Poniedziałek XIX tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Wawrzyńca
  
 • 11 sierpień 2020
  Wtorek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Klary
  
 • 12 sierpień 2020
  Środa XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Joanny Franciszki de Chantal
  
 • 13 sierpień 2020
  Czwartek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Poncjana i Hipolita
  
 • 14 sierpień 2020
  Piątek XIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Kalendarium wydarzeń


Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/config.inc.php on line 458

Deprecated: Function ereg_replace() is deprecated in /components/com_jcalpro/include/functions.inc.php on line 2053

Warning: strtoupper() expects parameter 1 to be string, array given in /libraries/joomla/environment/request.php on line 97
There are no upcoming events currently scheduled.
Jeśli chcesz dodać jakieś ważne wydarzenie wypełnij
FORMULARZ

Memento